OBRADY KOMISJI KRAJOWEJ „SOLIDARNOŚĆ” WE WROCŁAWIU

KK0
W Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu rozpoczęło się 25 kwietnia posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Zanim rozpoczęły się oficjalne obrady, członkowie Komisji Krajowej na czele z przewodniczącym Piotrem Dudą złożyli kwiaty pod historyczną tablicą na ul. Grabiszyńskiej, tam gdzie narodziła się Dolnośląska „Solidarność”. Delegacji „Solidarności” towarzyszył szacowny gość obrad – Metropolita Wrocławski abp Józef Kupny.
Przed rozpoczęciem zebrania odbyło się jeszcze kilka uroczystych zdarzeń. Przede wszystkim nastąpiło przekazanie relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki na ręce abp Józefa Kupnego oraz dla świątyni w Jelczu Laskowicach. Nastąpiły też wzruszające pożegnania – przechodzącego na emeryturę, byłego przewodniczącego Związku Mariana Krzaklewskiego oraz odpowiedzialnego za Pielgrzymki „Solidarności” kol. Zbigniewa Bonarskiego.
Przed rozpoczęciem obrad do członków Komisji Krajowej zwrócił się gospodarz spotkania, przewodniczący Regionu Dolny Śląsk Kazimierz Kimso. Witając delegatów i gości, przypomniał że Wrocław to miejsce dialogu i porozumienia, i życzył wszystkim miłego pobytu w stolicy Dolnego Śląska. Gościem obrad był m.in. Jan Mosiński, poseł PiS i zarazem były członek Komisji Krajowej.

Członkowie Komisji Krajowej obradującej 25.04 we Wrocławiu. zajmowali się obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i podjęli stanowiska m.in. ws sytuacji w służbie zdrowia oraz ws pakietu klimatycznego.  Działacze sprzeciwiają się również planom wprowadzenia organu – rzecznik praw przedsiębiorców, gdyż mogłoby to znacznie ograniczyć skuteczność przeprowadzanych przez inspekcję pracy działań kontrolnych.